SEIKO Prospex Save the Ocean ‘King Samurai’ Automatic Ανδρικό
650.00€
﹪ 4 άτοκες δόσεις ✓ Δωρεάν Αντικαταβολή
⟲ Εύκολη Επιστροφή € Δωρεάν έξοδα αποστολής
Περιγραφή
Μέρος της σειράς «Save the Ocean», το καντράν αυτού του Special Edition μοντέλου αντιπροσωπεύει την θέα του ωκεανού από την οπτική των εντυπωσιακών σαλαχιών Manta Ray που απειλούνται από εξαφάνιση. Η υφή και το μοτίβο θυμίζουν την αντανάκλαση του φωτός στα κύματα όταν κάποιος την κοιτά μέσα από το νερό. Οι fans της Seiko έχουν ονομάσει αυτό το σχήμα κάσας «Samurai», λόγω των έντονων γωνιών της κάσας που, όπως λένε, θα μπορούσαν να έχουν δημιουργηθεί από σπαθί Samurai.
Επιπλέον πληροφορίες
| Κωδικός προϊόντος | SRPE33K1 |
|---|---|
| Brand | SEIKO |
| Συλλογή | Prospex |
| Διάμετρος πλαισίου | 43,8mm |
| Πάχος πλαισίου | 12,8mm |
| Υλικό πλαισίου | ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΟ ΑΤΣΑΛΙ / ΚΕΡΑΜΙΚΗ ΣΤΕΦΑΝΗ |
| Χρώμα πλαισίου | ΑΣΗΜΙ |
| Αδιαβροχοποίηση | 200m καταδυτικό |
| Χρώμα καντράν | ΜΠΛΕ |
| Τύπος δεσίματος | ΜΠΡΑΣΕΛΕ |
| Χρώμα δεσίματος | ΑΣΗΜΕΝΙΟ |
| Υλικό δεσίματος | ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΟ ΑΤΣΑΛΙ |
| Κρύσταλλο | ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ |
| Μηχανισμός | ΑΥΤΟΜΑΤΟ |
| Αυτονομία | περίπου 41 ώρες |
| Jewels | 23 |
| Εγγύηση | 3 χρόνια εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας |
