SEIKO Prospex PADI ‘King Samurai’ Automatic Ανδρικό
640.00€
﹪ 4 άτοκες δόσεις ✓ Δωρεάν Αντικαταβολή
⟲ Εύκολη Επιστροφή € Δωρεάν έξοδα αποστολής
Το νέο καταδυτικό ρολόι της Seiko, αδιάβροχο μέχρι τα 200 μέτρα, αποτελείται από καντράν με το μοτίβο PADI «Earth» και γαλάζιες λεπτομέρειες που βελτιώνουν την αναγνωσιμότητα στο σκοτάδι του βυθού, ώστε να εξασφαλίζεται η σωστή ανάγνωση του υπολοιπόμενου χρόνου κατάδυσης. Η συλλογή ρολογιών PADI αποτελεί μία αποκλειστικότητα για την Seiko, καθώς είναι η μόνη εταιρία ωρολογοποιίας παγκοσμίως που σχεδιάζει καταδυτικά ρολόγια με το επίσημο λογότυπο PADI. Ο PADI (Professional Association of Diving Instructors) αποτελεί έναν οργανισμό-ηγέτη στον κλάδο της εκπαίδευσης δυτών, συγκεντρώνοντας παγκοσμίως δύτες με πάθος για την περιπέτεια και αγάπη για τον ωκεανό. Οι fans της Seiko έχουν ονομάσει αυτό το σχήμα κάσας «Samurai», λόγω των έντονων γωνιών της κάσας που, όπως λένε, θα μπορούσαν να έχουν δημιουργηθεί από σπαθί Samurai.
| Κωδικός προϊόντος | SRPG21K1 |
|---|---|
| Brand | SEIKO |
| Συλλογή | Prospex |
| Διάμετρος πλαισίου | 43,8mm |
| Πάχος πλαισίου | 12,8mm |
| Υλικό πλαισίου | ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΟ ΑΤΣΑΛΙ / ΚΕΡΑΜΙΚΗ ΣΤΕΦΑΝΗ |
| Χρώμα πλαισίου | ΑΣΗΜΙ |
| Αδιαβροχοποίηση | 200m καταδυτικό |
| Χρώμα καντράν | ΜΑΥΡΟ |
| Τύπος δεσίματος | ΛΟΥΡΙ |
| Χρώμα δεσίματος | ΑΣΗΜΕΝΙΟ |
| Υλικό δεσίματος | ΣΙΛΙΚΟΝΗ |
| Κρύσταλλο | ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ |
| Μηχανισμός | ΑΥΤΟΜΑΤΟ |
| Αυτονομία | περίπου 41 ώρες |
| Jewels | 23 |
| Εγγύηση | 3 χρόνια εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας |
